Poznaj nasz zespół

Ewa Ruszkiewicz

autorka

Ewa Ruszkiewicz na co dzień jest przede wszystkim mamą trzech wspaniałych chłopaków: Gucia, Leosia i Tadzia. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo jest dziennikarką ogólnopolskiego dziennika i – jak sama mówi – po prostu goni za newsem. Popołudniami prowadzi zajęcia z młodzieżą o literaturze, a w wolnych chwilach… pisze bajki dla dzieci! Ma głowę pełną niesamowitych historii, które uwielbia przelewać na papier.

Razem z Maciejem Melcerem stworzyła projekt PISZEMYBAJKI.PL Jego częścią są audiobooki o przygodach Gucia, Leosia i Tadzia, które można kupić w księgarniach internetowych i na platformach streamingowych. Chociaż wszystko zaczęło się od pisania właśnie o nich, to Ewa bajkowe story potrafi stworzyć… „na każdy temat”. W jej głowie narodził się pomysł uszczęśliwiania też innych dzieci i tworzenia dla nich spersonalizowanych bajek. Są one wykreowane od początku do końca na podstawie życia dziecka, dla którego Ewa pisze.

Maciej Melcer

lektor

Kiedyś również był dziennikarzem (tyle że radiowym), ale bycie lektorem pokochał tak bardzo, że dziś oddaje się temu w całości. Nagrywa reklamy, filmy, audiobooki i co tu dużo mówić – oczarowuje swoim głosem.

Zuza Kledzik

ilustratorka

Jest studentką grafiki we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i nie ma takiej rzeczy, której by w przepiękny sposób nie narysowała.

Basia Kostrzewska

redaktorka, korektorka

Jest specjalistką nie tylko od błędów językowych. Poprawność, przejrzystość, czytelność i czystość wypowiedzi jest jej powołaniem. Basia twierdzi, że zamiłowanie do języka ojczystego utwierdza ją w przekonaniu, że warto poświęcić  się tej pracy.

Wszyscy razem tworzą bajki i bajkowe audiobooki! To przygody Gucia, Leosia i Tadzia, synów Ewy, których można posłuchać na platformach streamingowych (audioteka, storytel, empik go), a także kupić w różnych księgarniach internetowych (legimi, gandalf.com.pl, księgarnia PWN czy taniaksiazka.pl).